Competiție de fotbal între militarii din Cluj

Duminică, 18 martie, a fost ultima din cele trei zile ale weekendului dedicate fotbalului. Loturi reprezentative ale unităților militare din Cluj s-au întrecut pe gazonul artificial „Ardealul” din Someșeni. Deși, pe durata competiției adversarii au luptat cu înverșunare pentru fiecare minge, la final, toți camarazii, indiferent de poziția în clasament a echipei lor, s-au bucurat de momentul final când și-au dat mâna și au planificat o viitoare competiție.
La această ediție a competiției de fotbal, militarii lotului trimis de Regimentul 50 Rachete Antiaeriene „Andrei Mureșianu” (căpitan de echipă: locotenent-colonel Vasile Bătinaș) s-au așezat pe prima treaptă a clasamentului.
Ceremonia de premiere a fost condusă de generalul de brigadă Nicolae Tonu, locțiitorul comandantului Diviziei 4 Infanterie „Gemina”.
Organizatorul și sufletul concursului a fost Radu Cojocneanu, reprezentant al Batalionului 400 Sprijin „Feleacu”.