Campionat militar de schi la Regimentul 69 Artilerie Mixtă „Silvania”

Garnizoana Baia Mare a fost, în perioada 13-16 ianuarie, gazda etapei pe Regimentul 69 Artilerie Mixtă „Silvania” a campionatului militar de schi. Competitorii și-au dovedit abilitățile la probele de biatlon, ștafetă și patrulă. Proba individual masculin a fost câștigată de caporalul Istvan Sebestyen, iar categoria individual feminin a fost adjudecată de fruntașul Adriana Crainic. Primul loc la biatlon, respectiv ștafetă a revenit Batalionului 612 Artilerie Antitanc ,,Maramureș”, în timp ce proba de patrulă a fost câștigată de reprezentanții Batalionului 315 Artilerie „Simion Bărnuțiu”. În clasamentul general, prima poziție a podiumului a fost ocupată de Batalionul 612 Artilerie Antitanc ,,Maramureș”, locul II de Batalionul 315 Artilerie „Simion Bărnuțiu”, iar poziția a III-a de Batalionul 7 Aruncătoare Proiectile Reactive „General Vasile Danacu”.

La finalul competiției, câștigătorii au fost premiați în cadrul unei festivități organizate în cazarma Batalionului 612 Artilerie Antitanc ,,Maramureș”,  în prezența comandantului Regimentului 69 Artilerie Mixtă ,,Silvania”, colonel George Sas.