Concursuri sportive la comandamentul Brigăzii 15 Mecanizată

Activitățile sportive înscrise în seria manifestărilor dedicate aniversării a 145 de ani de la înființarea Regimentului 15 Dorobanți au continuat în această perioadă la comandamentul Brigăzii 15 Mecanizată ,,Podu Înalt”. De această dată, militarii s-au întrecut la două sporturi: volei și tenis de masă.

După o competiție frumoasă și mult disputată, la turneul de volei, echipa subunităților de brigadă s-a clasat pe prima treaptă a podiumului. Locul al II-lea a fost ocupat de echipa Batalionului 151 Infanterie, iar al III-lea loc a fost adjudecat de echipa Batalionului 814 Tancuri.

La tenis de masă s-a impus caporalul Eugen Habageriu din cadrul subunităților de brigadă. A fost urmat de locotenentul Cosmin Roman din Batalionul 635 Apărare Antiaeriană și de plutonerul adjutant-principal Vasile Mînican din Batalionul 814 Tancuri, care a completat ultima treaptă a podiumului.

Felicitări, tuturor participanților, pentru dăruirea, spiritul de camaraderie și fairplay-ul de care au dat dovadă!

Text și foto: Andrei Vicol.